Kam se vydat

Kam se vydat

Chtěli byste se u nás ubytovat a nevíte, co je v okolí zajímavého a co by stálo za návštěvu? Právě zde Vám budeme zobrazovat tipy na různé akce nebo výlety po okolí.

Slovanská epopej

Ještě jste nestihli navštívit nádhernou výstavu pláten Alfonse Muchy? Máte jedinečnou příležitost. Sbírka se nyní nachází na zámku v Moravském Krumlově, který je vzdálen pouhých 12km od Ivančic.

Sbírka jistě stojí za shlédnutí, stejně tak jako renesanční zámek, kde jsou díla vystavena.

Odkaz na vstupenky: https://www.mucha-epopej.cz/

Cykloturistika

Ač se to nezdá, i k nám se dá zavítat na kola. Na cyklisty jsme připraveni, bezprostředně u penzionu stojí uzamykatelný domek, sloužící k uložení kol. Již brzy bude možné i při uložení kol dobíjet své "elektromiláčky".

V Ivančicích a okolí v poslední době vznikly a dále vznikají cyklostezky, které propojují okolní města. Trasy jsou krásné, vedou lesem nebo kolem řeky. Občas narazíte i na vinný sklípek v nedalekých Moravských Bránicích či Dolních Kounicích...

Odkazy na trasy: 

https://www.ivancicko.com/cyklotrasy-jihozapadniho-brnenska/

https://cyklo.jizni-morava.cz/

Zřícenina kláštera Rosa Coeli

Dalším tipem jsou památky. Nádherný zážitkem je návštěva zříceniny kláštera Rosa Coeli z 12.století, která se nachází v nedalekých Dolních Kounicích (9km). Za návštěvu zde určitě také stojí hrad a zámek.